Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Łowimy Młode Talenty Muzyczne

Szkoła Podstawowa to miejsce, które dla mieszkańców Radnicy i okolicznych miejscowości pełni funkcję w zasadzie jedynego ośrodka kultury i sztuki. Pracownicy szkoły znają potrzeby lokalnej społeczności, dlatego starają się im sprostać. Dobrze sobie z tym radzi doświadczony pedagog i bibliotekarka, a zarazem mieszkanka Radnicy – Jadwiga Babicz. To z jej inicjatywy od września ubiegłego roku realizowany jest projekt Łowimy Młode Talenty Muzyczne.

Przedsięwzięcie powstało przy współpracy z ks. proboszczem E. Romanów, Biblioteką PM i G w Krośnie Odrz. – filią w Radnicy oraz Szkołą Podstawową w Radnicy. Spotkania są skierowane dla dzieci i młodzieży od 11 do 20 roku życia, a odbywają się w każdy piątek od godz. 18ºº do 20ºº w budynku szkoły w Radnicy.

Nauka śpiewu i gry na gitarze klasycznej cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Wydaje mi się, że jest to spowodowane tendencjami, które obecnie zawładnęły mediami. Taniec, śpiew, dobra zabawa to atrakcje, które przyciągają współczesną młodzież. Tyle się ostatnio o tym mówi i pisze!

Obserwując duże zainteresowanie warsztatami muzycznymi można wyciągnąć wniosek, że jest to dowód na to, że wytężone starania pani Babicz o dotacje na uruchomienie zajęć, zakup sprzętu – gitar i książek z nutami – nie były pozbawione sensu i się opłacały.

Regularne spotkania i ciężka praca dały efekt. Po zapoznaniu się uczestników z podstawami profesjonalnego śpiewu i posługiwania się głosem, przygotowano oprawę muzyczną okresu bożonarodzeniowego. Występy młodzieży zostały ocenione pozytywnie przez lokalną społeczność.

Prowadzenie warsztatów zaplanowano do końca czerwca. Do wakacji troje wolontariuszy: Kasia Gilewska, Weronika Kowalczyk oraz Gosia Kora, podjęło się pracy z „głodnymi wiedzy muzycznej” uczestnikami zajęć. W całe przedsięwzięcie zaangażowani są głównie: ksiądz Edward Romanów – proboszcz z radnickiej parafii, koordynatorem jest Jadwiga Babicz, natomiast dyrektor SP w Radicy – Ewa Sierszyńska monitoruje realizacje projektu. Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków gminnych, OPS oraz darczyńców. Liczymy na to, że atrakcyjność warsztatów utrzyma się na obecnym poziomie i wraz z nowym rokiem szkolnym „Warsztaty Muzyczne” zostaną ponownie uruchomione.

Sprawozdanie z realizowanego projektu „Łowimy Młode Talenty Muzyczne”

/warsztaty muzyczne/

Termin realizacji: rok szkolny 2010/2011

Ilość uczestników: 12 /dzieci i młodzież w wieku od 11 do 20 lat/

Ilość wolontariuszy: 4

Czas spotkań: każdy piątek od godz. 18.00 do godz. 20.00

Cel spotkań: nauka śpiewu i gry na gitarze klasycznej.

 

 

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2010/2011 zrealizowano:

- zakupiono gitarę klasyczną z akcesoriami z funduszy biblioteki

- zakupiono gitarę klasyczną z akcesoriami z funduszy OPS-u w Krośnie Odrz.

- zakupiono książki do nauki gry na gitarze z funduszy biblioteki (włączono do księgozbioru)

- przeprowadzono cykliczne spotkania w celu nauki gry na gitarze i śpiewu prowadzone przez wolontariuszy

- zorganizowano spotkanie opłatkowe dla uczestników projektu,

- zakupiono produkty na dożywianie w trakcie spotkań finansowane przez gminę,

- zakupiono album i wykonano zdjęcia z dotychczasowych spotkań,

- zorganizowano spotkanie opłatkowe dla uczestników projektu,

- zorganizowano wyjazd do filharmonii zielonogórskiej na koncert,

- zorganizowano spotkanie integracyjne przy ognisku,

- przygotowano paczki wielkanocne dla uczestników.

Efekt działań:

- oprawa wokalno-muzyczna pasterki 2010 i uroczystej mszy w kościele parafialnym,

- oprawa wokalno-muzyczna mszy niedzielnych w kościele parafialnym,

- montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej zaprezentowany w trzech miejscowościach: Radnica, Szklarka Radnicka i Gostchorze,

- oprawa muzyczno-wokalna uroczystości odpustowej w Będowie,

- dwoje uczestników opanowało w sposób zadowalający umiejętność gry na gitarze,

- obecnie uczestnicy stanowią zgraną grupę o podobnych zainteresowaniach, bardzo chętnie podnoszących swoje umiejętności muzyczne.

 

zobacz koncert finałowy programu

 

  • Blogroll

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


    Parent page: Łowimy Młode Talenty Muzyczne